רובה צמנטית – כל המידע החיוני


אנשים רבים אשר שומעים את המושג "רובה" אינם יודעים על מה מדברים איתם. אל דאגה, אנחנו כאן כדי להסביר לכם.

כאשר אנו מדברים על רובה אנחנו למעשה מדברים על חומר מילוי בו נעשה שימוש נרחב לצורך איטום וייצוב של אריחים, את הרובה מורחים בין האריחים כדי לשמור על היציבות שלהם ועל האטימות שלהם.

כיום אנשים רבים בוחרים להשתמש ברובה מאחר והיא מציעה יתרונות רבים ומגוונים למשתמשים בה.

בשוק הישראלי ניתן למצוא רובה לאריחים במגוון רחב של גוונים, יתרון זה מאפשר להוסיף צבעוניות ואפילו אמירה אישית כלשהי לעיצוב החלל, כמו כן קיימים סוגים שונים של רובה בשוק הישראלי, שני הסוגים הנפוצים ביותר כיום הם: רובה אפוקסית ורובה אקרילית.

במאמר זה תוכלו למצוא מידע רלוונטי בכל הנוגע לרובה אפוקסית ורובה אקרילית.

יורדים לעובי הקורה – מה זה רובה אקרילית?

השימוש הנרחב ביותר ברובה אקרילית הוא לצורך חיזוק, איטום והידוק של אריחים. רובה אקרילית (נקראת גם רובה צמנטית) היא למעשה חומר המבוסס על בסיס צמנטי אשר ניתן להשתמש בו כדי למלא מרווחים הקיימים בין אריחים, לא משנה אם מדובר באריחים לריצוף או שמא אריחים לקירות. רמת האיכות של רובה אקרילית נקבעת בהתאם לרמת האטימות והחוזק שלה, ככל שרובה אטומה יותר, כך ההגנה שהיא מספקת לאריחים היא גבוהה יותר.

היתרונות הטמונים ברובה אקרילית הם רבים ומגוונים, אחד היתרונות הבולטים ביותר של שימוש ברובה אקרילית הוא המחיר שלה. החומרים ממנה מורכבת רובה אקרילית הופכים אותה לזולה יותר ביחס לפתרונות איטום שונים, רובה אקרילית נחשבת לחומר מהיר ונוח לשימוש ויישום, באמצעות שימוש נכון ומקצועי ברובה אקרילית ניתן למנוע שבירה של אריחים בשל תזוזה שלהם.

בשונה משימוש ברובה אפוקסית, שימוש ברובה אקרילית דורש רמת מיומנות נמוכה יותר מצד האדם אשר מבצע את הפעולה, כמו כן ניקוי השאריות של רובה אקרילית מהאריחים הוא פשוט וקל יותר. יש אפשרות לרכוש רובה אקרילית בשלל גוונים שונים בהתאם לטעמכם האישי.

רובה אפוקסית – על מה אנחנו מדברים?

רובה אפוקסית היא חומר המבוסס על סיבים, אגרגטים וחול בתוספת של חומרים מקשים. פעם היו מייצרים רובה אפוקסית על בסיס סולבנט אך במהלך השנים האחרונות החלו לייצר רובה אפוקסית ידידותית לסביבה המבוססת על מים אשר קל יותר להשתמש בה ולנקות אותה.

כיום ניתן לראות שימוש נרחב ברובה אפוקסית במרפסות, חדרים רטובים או כל אזור אחר בו קיימת רטיבות או חומרים שומניים וחומציים. רובה אפוקסית נחשבת לבעלת רמת עמידות גבוהה יותר, כמו כן היא עמידה למים. אך למרות זאת העבודה איתה נחשבת לקשה יותר ובשל כך העלות שלה גבוהה יותר.

התפקידים העיקריים של שימוש ברובה

אנשים רבים תוהים לעצמם מהם התפקידים העיקריים של שימוש ברובה, אנחנו כאן כדי לספק תשובה לשאלה זו. בדרך כלל השימוש ברובה יעשה לצורך מילוי של רווחים הקיימים בין אריחים. אך מעבר לתפקיד זה לרובה יש מספר תפקידים חשובים לא פחות הלא הם:

  • איטום אריחים – שימוש נרחב ברובה נעשה גם לצורך איטום. הרובה אינה מאפשרת לחומרים מאכלים לפגוע בחומר ההדבקה, כמו כן היא מונעת חדירה של מים.
  • ייצוב של אריחים – על מנת להדביק אריחים יש לעשות שימוש בדבק ייעודי לכך, השימוש ברובה עוזר לשמור על האריחים יציבים ועמידים יותר מעבר לשימוש בדבק ייעודי.
  • מניעה של עובש – על ידי יישום של רובה יפ אפשרות למנוע מצבים בהם נוצר עובש במרווחים הקיימים בין האריחים.

© כל הזכויות שמורות    •    אוראנטק גטאור   •    HD Design עיצוב ובניית אתרים

פירוט הצעה
התחילו להקליד כדי לראות מוצרים שאתם מחפשים.