רובה פולימרית – כל מה שרציתם לדעת


כיום אנו יכולים לראות שימוש נרחב ברובה לצורך מילוי מרווחים במסגרת עבודות חיפוי קירות, עבודות ריצוף ועוד. תפקידה של הרובה מעבר למילוי של הרווחים הוא להעניק רמה מסוימת של איטום נגד מים, בחלק מן המקרים למנוע היווצרות של עובש ,בפן האסתטי הרובה תורמת ליצירה של מראה אחיד במשטח בו נעשה שימוש ברובה,  כיום ניתן למצוא רובה במגוון צבעים לצורך שימושים שונים.

בשוק הישראלי ניתן למצוא סוגים שונים של רובה לרבות: רובה פולימרית, רובה אפוקסית קשיחה, רובה מסיליקון לצד סוגים נוספים של רובה.

במאמר זה נסקור לעומק את הרובה הפולימרית, בהמשך המאמר תוכלו למצוא מידע על השימושים של רובה פולימרית ועל היתרונות השונים שלה.

יורדים לעובי הקורה – מה זה רובה פולימרית?

כאשר אנו מדברים על רובה פולימרית אנחנו למעשה מדברים על רובה המכילה בתוכה פולימרים אשר מזרזים את תהליך ההתייבשות וההתקשות של הרובה, הודות לכך הביצועים של הרובה הפולימרית הם גבוהים מאוד. בנוסף על כך לעיתים קרובות אנו נראה שימוש ברובה פולימרית באזורים לחים ורטובים מאחר והיא דוחה מים ועוזרת למנוע תפרחות ועובש.

מה היתרונות של רובה פולימרית?

הרובה הפולימרית כוללת בתוכה מגוון רחב של יתרונות ייחודים אשר הפכו אותה לפופולרית במיוחד בכל רחבי העולם ובמדינת ישראל בפרט. ריכזנו עבורכם מידע בנוגע לחלק מן היתרנות של הרובה הפולימרית:

  • מכילה פולימרים ובעלת ביצועים גבוהים מאוד.
  • מיוצרת באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ובזכות כך היא דוחה מים ומונעת תפרחות ועובש.
  • מתייבשת ומתקשה במהירות גבוהה.
  • ניתן למצוא רובה פולימרית במגוון צבעים.
  • ניתן להשתמש ברובה פולימרית על כל סוגי האריחים.

באילו מקרים עושים שימוש ברובה?

 חלק גדול מן האנשים אינם יודעים לומר באילו מקרים יש צורך בשימוש ברובה, אנחנו כאן כדי לתת לכם מענה לשאלה. ברוב המוחלט של המקרים שימוש ברובה יעשה לצורך מילוי של רווחים הקיימים בין אריחים. אך מלבד כך לרובה יש תפקידים נוספים וחשובים מאוד לרבות:

  • ייצוב אריחים – כדי שתוכלו לשמור על האריחים שלכם יציבים ותוכלו להיות בטוחים שהם לא יזוזו ממקומם, עליכם לעשות שימוש בדבק אריחים ייעודי. שימוש ברובה עוזר להעלות את רמת היציבות של האריחים מעבר לשימוש בדבק אריחים.
  • איטום של אריחים – אחד השימושים הנפוצים ביותר של הרובה הוא לצורך איטום. בזכות השימוש ברובה ניתן למנוע מחומרים מאכלים לפגוע בחומרי ההדבקה, יתר על כן הרובה מונעת ממים לחדור לאריחים ולהרוס אותם.
  • מניעת עובש – בזכות השימוש ברובה ניתן למנוע מקרים בהם מתפתח עובש ברווחים הקיימים בין האריחים.

כיצד מכינים ומשתמשים ברובה?

 יש לערבב את החומר שרוכשים עם מים ליד האזור בו מתבצעת העבודה, היחס צריך להיות 25% מים ו-75% חומר. יש לערבב את התערובת עד לקבלת עיסה בעלת מרקם אחיד. ככל שסמיכות החומר גבוהה יותר כך הוא יהיה חזק יותר אך יחד עם זאת הוא יהיה גם קשה יותר ליישום. יש למרוח את החומר במקום הרצוי, בדרך כלל נשארת על האריחים שכבה דקה של רובה אותה ניתן לנקות באמצעות סמרטוט לח.

רובה פולימרית מתקשה במהירות גבוהה והמרקם שלה הוא סמיך יותר, בשל כך יש לעבוד איתה בכמות קטנה. חשוב מאוד לנקות במהירות רבה את שאריות הרובה הפולימרית שנותרות על המשטח עליו מתבצעת העבודה.

מומלץ מאוד ליישם את כל הרובה בפעם אחת בלבד ולא לעשות זאת בפעמים נפרדות, זאת על מנת למנוע מצב בו יהיו הבדלים בגוונים.

© כל הזכויות שמורות    •    אוראנטק גטאור   •    HD Design עיצוב ובניית אתרים

פירוט הצעה
התחילו להקליד כדי לראות מוצרים שאתם מחפשים.